inicio mail me! sindicaci;ón

Odwieczne kuszenie

jabłko (maj 2009r.)

( Malowane akwarelami, maleństwo 9,5cm, na 8,5 cm)

– Chcesz gryza? Spytała uśmiechając się do siebie w myślach.
– Dzięki – odparł wyciągając rękę po soczyste jabłko, które trzymała na dłoni.
Było w jej oczach coś, czego nie mógł pojąć, coś, co go przerażało i przyciągało, co było znane i zarazem całkiem obce. Te iskierki budzące jego fascynację i obawę zarazem. Dostrzegł ten znany, niedefiniowalny błysk w jej źrenicach, gdy wgryzał się w soczystość owocu.
Zbliżyła swe usta do jego twarzy, i pocałunkiem starła sok ściekający z kącika jego ust w kierunku podbródka. Uśmiechnęła się figlarnie, zalotnie spoglądając mu w oczy.
–    Skusiłeś się- wyszeptała.
Poczuł dziwne ciepło rozpływające się po jego ciele. Zanurzył dłoń w złotych falach jej włosów, zatapiając się w jej bławatkowym, bezkresnym spojrzeniu i już wiedział, że właśnie zmieniło się jego życie, że nie pragnie niczego poza czasem dzielonym z nią na pół.
Słońce niczym pastor udzieliło im błogosławieństwa kładąc na ich głowy swoje ciepłe dłonie, poczym ziewnęło przeciągle i złożyło swe zmęczone oblicze do snu. Stare dęby będące świadkami tego zdarzenia, zaszumiały dostojnie, najbardziej wyszukaną ze swych pieśni. Rosa obmyła ich stopy, a wiatr złożył pocałunek na ich czołach pieczętując zawarty związek.
Dwa istnienia stały się jednym życiem.
– Kuszenie znowu się dokonało- rzekł malarz i delikatnym pociągnięciem pędzla dodał pejzażowi kolorów zmierzchu, kryjąc nowożeńców przed oczami ciekawskich.

drchandra pisze,

31 maj 2009 @ 12:08

troche mocno asymetryczne wyszlo, ale swiatlo, kolory i polysk rewelacja !

wrzosennik pisze,

3 cze 2009 @ 10:43

:-)) i zobaczyłam ten obraz.. moze nawet podłożyłam swoje proste włosy pod te pukle…wlożyłam w jego spojrzenie tamto, za kórym tęsknię o poczułam sie przez chwilę jak postać z obrazu…

Daszka pisze,

3 cze 2009 @ 11:03

:) to dla mnie bardzo miły komplement . Dziękuję Wrzosowa dziewczyno :)
A co do symetrii, to czyż nie jest ona dla idiotów ;) Pozdrawiam i dziękuję za uwagi.

RSS komentarzy · TrackBack

Odpowiedz

Zanim umieścisz komentarz wypełnij okienko poniżej.

Ile liter A jest w słowie Daszka? (cyferką)